דוחות אישיים והצהרות הון​

דוחות אישיים

עצמאיים ובעלי שליטה נדרשים להגיש דוחות שנתיים למס הכנסה.

המשרד מספק שירות של הכנת דוחות שנתיים. תוך בחינות מבנה ההוצאות והתאמות לצורכי מס, בחינת קיזוזי הפסדים לצורך הקטנות חבות המס ומיצוי כל האפשרויות להקטנת חבות המס על פי החוק.

למשרדנו ניסיון רב שנים בהגשת דוחות שנתיים כשהדגש הינו על איכות מקסימלית ודיוק מירבי ובכך לקוחותינו נמנעים מתשלומי יתר לרשויות המס.


 

 

הצהרת הון

הצהרת הון כשמה כן היא :  הצהרה לגבי כל הנכסים וההתחייבויות של התא המשפחתי ליום מסויים . היא משמשת כאמצעי נוסף של רשויות המס לצורך ביקורת על הכנסותיו של הנישום .בדרך כלל דורש מס הכנסה הצהרת הון מכל עצמאי חדש ומכל נישום הצפוי לביקורת על הכנסותיו, לרבות משכירים שיש להם משכורת גבוהה.

מועד הצהרת ההון הוא בדרך כלל לתום שנת המס. בהתאמה למועד הגשת הדו"ח השנתי על ההכנסה לאותה שנה. אולם, לפעמים דורש מס הכנסה הצהרת הון למועדים אחרים, כגון לאחר ביצוע עסקאות גדולות ומהותיות, פתיחת עסק חדש או סגירתו וכדומה.

מיום הדרישה להצהרת ההון עומדים לנישום 120 ימים להגשתה  ו/או במקביל למועד הגשת הדו"ח השנתי לאותה שנה.

ישנה חשיבות מרובה להכנה מקצועית של דו"ח זה ע"י בעל מקצוע, זאת עקב היות הדו"ח אמצעי חשוב למדידת נכונות הדיווחים השנתיים.

בעל מקצוע טוב יוכל לבדוק נכונה גם הפרשי הון שנוצרים בין השנים,  ולחפש סיבות ו/או הסברים בזמן אמת. בדיקה זו גילתה לא פעם  נכסים נוספים שנשמטו בטעות בהצהרת ההון,  וכן הסברים שנשכחו. בבדיקה זו נחסכת עוגמת נפש מהנישום בכך שלא ידווח בטעות דיווח לא נכון,  וכן ידאג כבר היום,  בעת הכנת הצהרת ההון, לשמור את כל ההסברים,  ולא להתחיל לחפש אותם מספר שנים לאחר מכן, לפי דרישת  מס הכנסה,  ולגלות שאבדו לו או נגרסו מזמן.

איחור בהגשת הצהרת  ההון יגרום להטלת קנס בגין כל חודש פיגור לפי סעיף 188 (ז) לפקודת מס הכנסה, וכן מהווה הדבר עבירה פלילית על פי סעיף 215 לפקודה. רישום פרטים כוזבים בהצהרה, השמטת נכסים בבעלות מגיש ההצהרה וכן אי הגשת הצהרת ההון במועד, מהווים עבירה פלילית על פי הוראות סעיפים 216 ו- 220 לפקודת מס הכנסה.

נייד: 054-253-3680
דוא"ל: Shbenami@gmail.com
כתובתנו: עופרים 34, גדרה

 

שלח

שם

*

פרטיך התקבלו בהצלחה!

תוכן ההודעה

טלפון

*

אימייל

*

אנא השאירו פרטיכם וניצור עמכם קשר

 

בן-עמי רואי חשבון

054-2533680